Harry Potter - pieprzne diabełki (Pepper Imps)

 


Chcesz zabłysnąć przed znajomymi i zaszpanować puszczaniem dymu z uszu i nosa? Już nie musisz sięgać po wyroby tytoniowe! Wystarczy, że przygotujesz a następnie spróbujesz tych magicznych cukiereczków! 

Pieprzne diabełki, słodycze możliwe do kupienia w Miodowym Królestwie to magiczne cukiernicze dzieło pani i pana Flume, właścicieli owego przybytku. Po ich zjedzeniu nie tylko z uszu i nosa wydobywał się dym, można było również zionąć ogniem. Były to cukierki, małe, czarne, o smaku miętowym. A oto jak je przygotować:

Składniki: 

 • 2 szklanki białego cukru
 • 2/3 szklanki syropu kukurydzianego
 • 3/4 szklanki wody
 • 1 łyżeczka miętowego aromatu
 • 1 łyżeczka czarnego barwnika spożywczego
 • 1 łyżeczka pieprzu cayenne
 • cukier puder
Przygotowanie:
 1. W wysokim rondelku wymieszaj cukier, syrop kukurydziany oraz wodę.
 2. Wstaw rondelek na średni ogień i gotuj cały czas mieszając, aż cukier się rozpuści i wtedy przestań mieszać.
 3. Zwiększ trochę ogień i gotuj miksturę aż do osiągnięcia temperatury 126,5 stopni Celsjusza. Wtedy dodaj czarny barwnik i dokładnie wymieszaj.
 4. Gotuj dalej aż osiągniesz 148-149 stopni Celsjusza (bez mieszania!). Uważaj żeby się nie poparzyć bo słodka maź będzie bulgotać i pryskać z rondla - dlatego warto to robić w wysokim garnku. W niskim też wyjdzie, ale będzie więcej sprzątania.
 5. Gdy osiągniesz upragnioną temperaturę zdejmij rondel z ognia i wmieszaj pieprz cayenne oraz  miętowy aromat.
 6. Przelej ostrożnie miksturę do silikonowych foremek lub wylej na blachę wyłożoną papierem do pieczenia. Zostaw do stwardnienia, co zajmie kilka godzin. Diabełki z blachy musisz teraz połamać lub rozbić delikatnie młotkiem.
 7. Po wyjęciu z foremek aby uniknąć sklejania się cukierków, można je delikatnie oprószyć cukrem pudrem. Zróbcie tak, jeśli chcecie cuksy przechowywać dłużej.

Uwaga! W zależności od tego jaki barwnik użyjecie, landrynki mogą barwić języki na czarno lub nie. 
Kinga

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram