Wielki Gatsby - Mint julep

Na licznych przyjęciach w Wielkim Gatsby alkoholu nigdy nie brakowało, choć były to czasy amerykańskiej prohibicji. Jednym z drinków, którym chętnie raczyła się Daisy było Mint julep. To tradycyjny koktajl z Południa USA, prawdopodobnie z Wirginii. Tego drinka tradycyjnie podaje się w czasie Kentucky Derby, gdzie w ciągu dwóch dni wyścigów serwuje się jego około 80 000 sztuk.

Składniki:

  • 75 ml bourbona
  • 4 gałązki świeżej mięty
  • 1 łyżeczka cukru
  • 2 łyżeczki wody
  • kruszony lód
Tradycyjnie, Mint julep było serwowane w srebrnych lub cynowych szklankach trzymanych wyłącznie za dolną i górną krawędź, gdyż szklanki są mocno oszronione. Obecnie serwuje się go w szklankach typu collins.


Przygotowanie:
  1. listki mięty, cukier i wodę wrzucamy do szklanki i ucieramy lub dokładnie mieszamy. Napełniamy szklankę pokruszonym lodem i dodajemy bourbon. 
  2. Mieszamy dokładnie i podajemy ze słomką.
Jak to mówiła Daisy: "Otwórz bourbon Tom i ja ci zrobię Mint julep. Wtedy nie będziesz wydawał się sam sobie taki głupi..."

Kinga

1 komentarz:

  1. One important thing to remember when you are waiting for a jackpot prize to appear in a slot machine is that it does not change hands during the course of the game. If you want to get more interesting details about gambling, you may visit here.

    OdpowiedzUsuń

Instagram