Harry Potter - cukrowe myszy

Harry Potter dostał pudełko cukrowych myszy od profesora Flitwicka w V części serii - "Zakon Feniksa" po tym jak udzielił wywiadu dla Żonglera, w którym opowiedział o powrocie Voldemorta. Dekret nr 27 Wielkiego Inkwizytora Hogwartu dzień po publikacji wywiadu, zarządził, że każdy uczeń przyłapany na posiadaniu magazynu zostanie wydalony ze szkoły. Oczywiście spowodowało to wyłącznie to, że każdy uczeń Hogwartu przeczytał wywiad. Na podstawie Dekretu Edukacyjnego nr 26 nauczycielom też nie wolno było wspominać o wywiadzie, ale znajdowali różne sposoby wyrażania swoich opinii na ten temat:

Profesor Sprout nagrodziła Gryffindor dwudziestoma punktami, kiedy Harry podał jej konewkę, profesor Flitwick wcisnął mu pod koniec zaklęć pudełko piszczących cukrowych myszy, mówiąc: "Sza!"i oddalając się pospiesznie, a profesor Trelawney podczas wróżbiarstwa zaniosła się histerycznym szlochem i nie zwracając uwagi na oburzenie Umbridge, oznajmiła zdumionej klasie, że Harry'emu nie grozi jednak rychła śmierć, przeciwnie, dożyje sędziwego wieku, zostanie ministrem magii i będzie miał dwanaścioro dzieci. Składniki na 12 średnich myszek:

 • 40 dkg cukru pudru
 • 25 g glukozy spożywczej
 • 2 płaskie łyżeczki żelatyny
 • 35 ml zimnej wody
 • 1,5 łyżeczki jasnej margaryny
 • aromat o wybranym smaku (1/4 małej buteleczki)

Przygotowanie:

 1. Do średniej miski wsypać żelatynę i zalać 35 ml zimnej wody, odstawić na 5 minut, aż napęcznieje. Po tym czasie miskę postawić na rondlu z lekko gotującą się wodą. Gotować na parze do rozpuszczenia, ale nie dopuścić do zagotowania. Dodać glukozę i wymieszać dokładnie.
 2. Dodać margarynę i zaraz zdjąć z ognia. Połączyć do gładkiej konsystencji, dodać wybrany aromat a następnie zacząć dodawać po trochu przesianego cukru pudru. Dodawać cukier, mieszać dokładnie, dodawać następną porcję i mieszać dokładnie do momentu gdy nie będziemy w stanie mieszać łyżką.
 3. Gdy nie będzie już możliwości łączenia składników poprzez mieszanie, ugniatamy masę ręcznie. Do momentu gdy będzie zwarta, ale jednak trochę jeszcze lepka. Wcisnąć masę do foremek lub ukształtować myszki ręcznie.Odstawić na 24 godziny do wyschnięcia.
 4. Można popuścić wodze fantazji i wyrzeźbić z masy inne stwory: goblina, trolla a na Wielkanoc nawet i baranka cukrowego. Masę można bez problemów łączyć z barwnikami spożywczymi. 
 5. Niewykorzystaną masę można przechowywać w szczelnym, pozbawionym powietrza pojemniku w lodówce około tygodnia. Tak przygotowana masa jest świetna do wykonania ozdób na torty i ciasta.
Kinga

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram